Flash video kan niet worden afgespeeld.
Controleer of u een Flash player heeft geïnstalleerd en of uw browser Javascript ondersteund.

Download hier de meeste recente versie van Adobe Flash Player
home - nieuws - subsidies energie vaak niet gebruikt

7/11/2011 Subsidies energie vaak niet gebruikt

<< terug

Subsidies energie vaak niet gebruikt

Meer dan de helft van de duurzame projecten die sinds 2008 subsidie hebben gekregen van het ministerie van economische zaken, is nog niet van de grond gekomen. 17 procent van de initiatieven is zelfs definitief van de baan. Dat blijkt uit cijfers van Agentschap NL, onderdeel van het ministerie van economische zaken, landbouw en innovatie.
Volgens de instelling valt dat mee als je kijkt naar de betrokken investeringen. Bijna alle afhakers hadden plannen om te investeren in relatief goedkope zonnepanelen, en stonden daardoor budgettair voor slechts 4 procent van alle investeringen.

Tussen 2008 en 2010 kregen bijna zeventienduizend initiatiefnemers geld voor een duurzaam energieproject. Daar is ruim 9 miljard euro voor uitgetrokken. Zo'n 98 procent van de aanvragers doet dat voor zonne-energie; zij moeten binnen drie jaar klaar zijn, anders vervalt de subsidie.

lees meer bij de website van Trouw